Hizmetlerimiz
17001
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-17001,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_non_responsive
 

Hizmetlerimiz

TV ve Uydu Bağlantısı 

Tüm Villalarda, televizyon kanallarına erişim için teknik donanım mevcuttur. Bu hizmeti almak isteyen öğrenciler bireysel olarak yayın sağlayıcı kuruluşla anlaşma yapabilirler veya kafeteryalarımızda ve villalarda bulunan televizyonlardan yararlanabilirler.

 

İnternet Erişimi

Tüm odalarımızda adil kullanım kotasının dikkate alındığı internet hizmeti sunulmaktadır. Öğrenci evlerimizin tamamında internet erişimi Wireless üzerinden sağlanmaktadır.

 

 

Temizlik, Bakım ve Tamirat Hizmetleri:
Öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda gereksinimlerini karşılamak üzere elektrik, sıhhi tesisat, mobilya tamiri gibi konularda her türlü bakım ve tamiratı yapabilecek teknik personel, temizlik işlerinden sorumlu deneyimli kadro hizmet vermektedir.

Çamaşır  Hizmeti:
Çamaşır hizmeti ücretsiz olarak verilmekte, tüm villalarda çamaşır makinesi ve çamaşır kurutma askıları bulunmaktadır. Ayrıca Villaların tümünde ütü masaları bulunmaktadır. Ütüler öğrenciler tarafından getirilmektedir.

 

Ulaşım Hizmetleri 

Servis Kullanımı:
Servis saatleri ve güzergâhları ile ilgili bilgiler aşağıda yer almaktadır. Öğrenci Evleri Yönetim Ofisi, ihtiyaç doğrultusunda servis güzergâhını, saatlerini ve servis sıklığını değiştirme veya servisi tamamen iptal etme hakkını saklı tutar.

 • Öğrenci Evleri-Üniversite Kampüsü arası ring servisleri;
 • Hafta içi 08:30-17.15 arasıdır.
 • Hafta içi akşam ve Hafta sonu tüm gün Öğrenci Evleri – TUYAP arası belirlenen saatlerde kalkmaktadır.
 • Servis saatleriyle ilgili tüm bilgiler Öğrenci Evleri’nde yer alan panolarda ve Öğrenci Evleri web sayfasında paylaşılmaktadır.
 • Öğrenci Evleri servisi sadece misafirlerimize hizmet vermektedir.
 • Ring seferleri ücretsizdir.
 • Öğrenci kimlik kartlarına Öğrenci Evleri Yönetimi tarafından yapıştırılan bandrol servis şoförünün talebi olması üzerine şoföre gösterilmelidir.

 

Acil Durumlarda Araç Hizmeti:
Hastalık ve benzeri acil durumlarla (bayılma, düşme, kırma, deprem, yangın) karşılaştıklarında Öğrenci Evleri Yönetimi ve revir personeli koordineli olarak çalışırlar. İhtiyaç durumunda araç tahsisi yapılır.

 • Hafta içi mesai saatleri içerisinde hasta, öğrenci servisi ile Üniversite Sağlık Merkezine yönlendirilir.
 • Hafta içi ve hafta sonu saat 19.00-24.00 arası hastalanan misafir, öğrenci evleri servisiyle hastaneye sevk edilir. Hafta içi ve hafta sonu saat 24.00 – 08.00 arası hastalanan misafirler hemşirelerimiz tavsiyesi ile üniversitenin aracıyla hastaneye sevk edilir.
 • Acil durumlarda (hayatı tehlikesi olan misafirlerimiz için) 112 no’lu telefon aranıp ambulans talep edilir.

 

 

Ortak Kullanım Alanları:
Banyo, yemekhane, kafeteryalar, çalışma alanları, Havuz ve kütüphane ortak kullanım alanlarıdır.

 

Banyo Kullanımı:
Ortak kullanım alanında bulunan banyolar, temizlik personelimiz tarafından günlük olarak temizlenmektedir.

 

Yemekhane Kullanımı:Yemekhanede kahvaltı, öğlen ve akşam yemekleri aşağıda belirtilen program ve saatler doğrultusunda yapılır.

 • Sabah kahvaltısı ( Ücretli): 07.00-10.00
 • Öğlen yemeği ( Ücretli):     12.00-13.30
 • Akşam yemeği (Ücretsiz):   17.00-20.00

İsteyen misafirlerimiz, gün içerisinde saat 07.30-21.00 arası yemekhanemizde sunulan fastfood ve otomat makine yiyecek hizmetlerinden yararlanabilirler.

 

Sağlık Hizmetleri:

Sağlık hizmetimiz, Üniversite Sağlık Merkezinde Doktor ve hemşire ile verilmektedir.

Herhangi bir sağlık problemi durumunda;

 • Hafta içi mesai saatleri içerisinde hasta, öğrenci servisi ile Üniversite Sağlık Merkezine yönlendirilir.
 • Hastaneye sevk gerekiyorsa, Sağlık ekibi tarafından verilen gözlenme, uygulama ve hastane sevk kararlarından sonra Öğrenci Evleri Müdürlüğü’ ne bilgi verilir, koordineli şekilde hastaneye sevk gerçekleştirilir.
 • Hafta içi ve hafta sonu saat 17.00-24.00 arası hastalanan misafir, Öğrenci Evleri servisiyle hastaneye sevk edilir. Hafta içi ve hafta sonu saat 24.00 – 08.00 arası hastalanan misafir ise üniversitenin aracıyla hastaneye sevk edilir.
 • Acil durumlarda (hayati tehlikesi olan misafirlerimiz için) 112 no’lu telefon aranıp ambulans talep edilir.

 

Depo Hizmeti:

Yaz Dönemi Depo Kullanım Talepleri: Mevcut durumda Öğrenci Evleri’nde konaklayan misafirlerimiz, bir sonraki akademik yılda da konaklamaya devam edeceklerse kendilerine Öğrenci Evleri Yönetim Ofisi tarafından eşyalarını saklayabilecekleri bir depo alanı sağlanmaktadır.