Konaklama
16886
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-16886,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_non_responsive

Konaklama

Konaklamaya Başlangıç İşlemleri:

Öğrenci Evleri Koordinatörlüğü, 0549 870 1909 numaralı telefondan veya ARELİM uygulaması üzerinden oda rezervasyonu yapılır.

 

Mali İşler Ofisi’nin belirlediği Öğrenci Köyü banka hesap numarasına veya ARELİM uygulaması üzerinden ödenen ücrete ilişkin doküman ve Mali İşler Onay Formu, Öğrenci Köyü Yönetim Ofisi’ne teslim edilir. (Öğrencilerimiz yaptıkları ödeme dekontunu ARELİM sayfasına da yükleyebilir.)

 

Öğrenci Köyü Konaklama Sözleşmesi okunur ve sözleşmeye imza atılır.

 

Misafirlerimize demirbaş olarak; ortak kullanımlı buzdolabı ve çamaşır makinesi, özel olarak, gardrop, yatak, yastık, yorgan, battaniye, sandalye, 1 adet iç kapı, 1 adet dış kapı ve dolap anahtarı Demirbaş Formu doldurularak teslim edilir.

 

Kesin kaydını tamamlayan öğrencilerimizin kimlikleri turnike giriş-çıkış sistemine tanıtılır. Giriş ve çıkışlarda kartların okutulması zorunludur. Kart kaybedildiğinde veya unutulduğunda güvenlik görevlisi tarafından, Öğrenci Köyü Yönetim Ofisi personelinin bilgisi dahilinde tutanak tutulur ve yeni öğrenci kimlik kartı çıkarılıncaya kadar giriş/çıkış için passcart ile sağlanır.

 

Oryantasyon Programı:

Öğrenci Köyü’nde konaklayacak tüm öğrencilerin katılımı ile her akademik yılın başlangıcında düzenlenen oryantasyon programı düzenlenir. Program kapsamında; Öğrenci Köyünde uyulması gereken kurallar, yönetmelik ve el kitabı hakkında açıklamalar, ulaşım, yemek, oda kullanımı ve villa temsilcilikleri hakkında bilgiler verilir. Ayrıca çevre gezisi ve hoş geldin eğlencesi gibi misafirlerimizin hem tanışmaları hem de Öğrenci Köyünün çevresini tanımaları sağlanır.

 

Giriş-Çıkış Saatleri:

Hafta içi son çıkış 23.45 son giriş 00.30, Hafta sonu son çıkış 23.45’dir. Öğrenci Köyünden, mücbir sebep olmadıkça saat 23.45-07.00 arası çıkış, 00.30-07.00 arası giriş yasaktır. Öğrenci Köyü Yönergesi gereğince son giriş saatinden sonra çıkış yapacak öğrenci ‘’İzin Formu’’ doldurmak zorundadır. İzin formu doldurmadan çıkış yapan öğrenciye tutanak düzenlenerek savunması alınmaktadır.

 

Konaklamayı Sonlandırma İşlemleri:

1-Öğrenci Köyü Yönetim Ofisi ile iletişim kurularak Öğrenci Köyü İlişik Kesme Formu doldurulmalıdır.

2-Misafirlerimiz tüm kişisel eşyalarını odalarından çıkardıktan sonra demirbaş kontrolü yapılır.

3-Misafirlerimizin odalarında kayıtlı bulunan herhangi bir demirbaşın zarar görmesi durumunda depozito ödemesinden kesinti yapılır.

4-Yetkilendirilmiş kimlik kartlarının turnike giriş-çıkış yetkisi kaldırılır.

5-Bir sonraki akademik yılda da Öğrenci Köyünde konaklamak isteyen misafirlerimizden bir ön ödeme alınır. Bu ön ödemenin amacı, misafirlerimizin oda alternatiflerine daha kolay ulaşmalarını sağlamaktır. Yeni dönem konaklama başlangıç tarihinden itibaren 5 gün içerisinde mali yükümlülüğünü yerine getirmeyip Öğrenci Köyüne giriş yapmayan misafirin hakkı yanar ve ücret iadesi yapılmaz, oda başka misafire satılır.

 

Yaz Dönemi Depo Kullanım Talepleri:

Mevcut durumda Öğrenci Köyü’nde konaklayan misafirlerimiz, bir sonraki akademik yılda da konaklamaya devam edeceklerse kendilerine Öğrenci Köyü Yönetim Ofisi tarafından eşyalarını saklayabilecekleri bir depo alanı sağlanmaktadır.

 

 • Depo alanı sınırlı olduğu için depo hizmetinden yararlanmak için en geç Mayıs ayında Öğrenci Köyü Yönetim Ofisi’ne ogrencievleri@arel.edu.tr adresi üzerinden e-mail yoluyla başvuru yapılmalıdır. Gelen talepler başvuru sırasına göre değerlendirilecektir.
 • Depoların güvenliği için her türlü tedbir alınmıştır. Ancak olası bir kayıp çalıntı ve zarar durumunda her gereken yapılacak olsa da, yaz deposundayken kaybolan, çalınan veya zarar gören eşyalardan Öğrenci Köyü Yönetim Ofisi sorumlu olmayacaktır. Bu nedenle, depoya yerleştirilen eşyaların sigortalı olması ve özel değeri olan eşyaların depoya konulmaması tavsiye edilir.
 • Depoların kilitli tutulduğu Haziran-Eylül dönemi arasında depodan eşya alımı yapılamamaktadır.
 • Misafirlerimiz eşyalarını koydukları kutu ve bavulları kilitlemeli veya güvenli bir şekilde paketlemeli ve bağlamalıdırlar. Ayrıca kendilerine ait her parçanın üzerinde, Öğrenci Köyü Yönetim Ofisi ile karşılıklı olarak imzaladıkları depo şartnamesi yer almalıdır.
 • Depo alanının sınırlı olması sebebiyle misafirlerimize kişi başına 0.5 m3 alan tahsis edilmektedir.
 • Depo kullanımı yapacak misafirimiz, Depo Kullanım Şartnamesi’ni okumalı, Depo Hizmeti Alım Formu’nu imzalamalı ve güz dönemi başında bu sözleşmenin bir kopyasını yanında bulundurmalıdır.
 • Yeni dönem başlangıcından itibaren 30 gün içerisinde Depodan geri alınmayan eşyalar tutanakla birlikte depodan çıkartılacak ve geri dönüşüme yollanacaktır.

 

Oda Değişikliği Talepleri:

Oda değişimi talep eden Öğrenci Köyü sakini, Öğrenci Köyü Yönetim Ofisi’ne bir dilekçe ile başvuru yapmalı ve talebinin gerekçesini bildirmelidir. Gerekli değerlendirmeler yönetim tarafından haftalık olarak yapılır ve talep oda değişikliği bekleme listesine alınır.

 

 • Yurt sakinleri güz döneminin onuncu gününden itibaren oda değişikliği bekleme listesine alınmak için Öğrenci Köyü Yönetim Ofisi’ne başvurabilirler.
 • Oda değişiklikleri, öncelik ve uygun yer olması esaslarına göre gerçekleştirilir.
 • Yurt sakini, oda değişikliği olacağı kendisine bildirildikten sonra 48 saat içinde oda değişikliğini gerçekleştirmelidir.
 • Oda değişikliği talebinde bulunan misafirlerin talepleri eş değer odalar arasında gerçekleştirilir. Fiyat farkı olması durumunda Oda değişim talebi güz dönemi başlangıcındaysa iki dönemi, bahar dönemiyse tek dönemi kapsayacak şekilde hesaplanır ve uygulanır. Yüksek fiyatlı odadan düşük fiyatlı odaya geçiş durumunda ücret farkı geri ödenmez.

 

Ücret Ödeme ve İade Talepleri:

Öğrenci Köyü ücreti, kayıt dönemlerinde Mali İşler Ofisi tarafından belirlenen ödeme planına uygun olarak gerçekleştirilir. Konaklama ücreti en geç 15 gün içinde ödenmelidir. Ödeme yapmayan misafirlerimiz için Öğrenci Evleri Yönergesi’nde belirlenen prosedür uygulanır.

Birinci ayın içinde konaklamalarını sonlandırmak isteyen öğrenciler, ayın son haftası içinde Öğrenci Köyü Yönetim Ofisi’ne bilgi vererek ve ay sonuna kadar çıkışlarını yaparak ayrılabilirler. Bu durumda yıllık oda ücretinin dörtte üçü ve oda depozitosu çıkışlarında iade edilir.

İkinci ayın içinde konaklamalarını sonlandırmak isteyen öğrenciler, en geç ikinci ayın son haftası içinde Öğrenci Köyü Yönetim Ofisi’ne bilgi vererek ve ay sonuna kadar çıkışlarını yaparak ayrılabilirler. Bu durumda yıllık oda ücretinin ve demirbaş eşyalarda zarar yoksa depozitosu çıkışlarında iade edilir.

Üçüncü ay ve sonrasında konaklamalarını sonlandırmak isteyen öğrenciler, Öğrenci Köyü Yönetim Ofisi’ne bilgi vererek ayrılabilirler. Ancak oda ücretinin kalan kısmı iade edilmez. Oda depozitosu iade edilir.

 

Odalarımız:

Tüm odalarımızda yatak, çalışma masası, kıyafet dolabı ve sandalye mevcuttur. Banyo ise ortak kullanım alanındadır.

 

Kişisel Eşyalar:

Misafirlerimiz kişisel eşyalarını (havlu, bornoz, çarşaf, yastık kılıfı, yorgan, sabun, şampuan, tuvalet kağıdı vb) temin etmeleri gerekmektedir.

 

İnternet kullanımı:

Tüm odalarımızda adil kullanım kotasının dikkate alındığı internet hizmeti sunulmaktadır. Öğrenci Köyümüzün tamamında internet erişimi Wireless üzerinden sağlanmaktadır.

 

Ortak Kullanım Alanları:

Banyo, yemekhane, kafeteryalar, çalışma alanları ve kütüphane ortak kullanım alanlarıdır.

 

Banyo Kullanımı:

Ortak kullanım alanında bulunan banyolar, temizlik personelimiz tarafından günlük olarak temizlenmektedir.

 • Misafirlerimiz banyo ve tuvaletleri temiz kullanmakla yükümlüdürler.
 • Kişisel malzemeler (sabun, şampuan, havlu vb) misafirler tarafından temin edilir.
 • Banyo da bırakılan eşyaların kaybolması zarar görmesi gibi durumlarda sorumluluk misafirlere aittir.

 

Yemekhane Kullanımı:

Yemekhanede kahvaltı, öğlen ve akşam yemekleri aşağıda belirtilen  program ve saatler doğrultusunda yapılır.

 • Sabah kahvaltısı: 07:30-10:00
 • Öğlen yemeği:      12:00-13:30
 • Akşam yemeği:    17:00-20:00

 

İsteyen misafirlerimiz, gün içerisinde saat 08.00-21.00 arası yemekhanemizde sunulan fastfood ve otomat makine yiyecek hizmetlerinden yararlanabilirler.

 

Çalışma Alanları Kullanımı:

Misafirlerimizin rahatça ders çalışabilecekleri, dinlenebilecekleri ve sosyal etkinlikler yapabilecekleri çalışma alanlarımız her öğrenci evinde yer almaktadır.

 • Çalışma alanları ortak alanıdır.
 • Çalışma alanlarının içerisinde çevreyi rahatsız edecek şekilde yüksek sesle müzik dinlenmemeli ve gürültü yapılmamalıdır.
 • Çalışma alanı eşyalarının yeri değiştirilmemelidir.
 • Eşyalar odalarda kişisel kullanıma tahsis edilemez. Bu sebeple ortak alanlarda değişiklik yapan ve hasara neden olan misafirimiz o hasarı karşılamakla yükümlüdür.
 • Eğer birden fazla misafirimiz o hasara neden olmuşsa ortaya çıkan mali zarardan eşit olarak sorumlu olurlar.
 • Çalışılan alan temiz bırakılmalıdır.

 

Servis Kullanımı:

Servis saatleri ve güzergahları ile ilgili bilgiler aşağıda yer almaktadır. Öğrenci Köyü Yönetim Ofisi, ihtiyaç doğrultusunda servis güzergahını, saatlerini ve servis sıklığını değiştirme veya servisi tamamen iptal etme hakkını saklı tutar.

 

 • Öğrenci Köyü-Üniversite Kampüsü arası ring servisleri;
 • Hafta içi 08:30-17.15 arasıdır.
 • Hafta içi ve Hafta sonu Öğrenci Köyü – Tüyap arası servisler Akademik yıl başında ilan edilen saatler doğrultusunda çalışmaktadır.
 • Servis saatleriyle ilgili tüm bilgiler Öğrenci Köyü’nde yer alan panolarda ve Öğrenci Köyü web sayfasında paylaşılmaktadır.
 • Öğrenci Köyü servisi sadece misafirlerimize hizmet vermektedir.
 • Ring seferleri ücretsizdir.
 • Öğrenci kimlik kartlarına Öğrenci Köyü Yönetimi tarafından yapıştırılan bandrol servis şoförünün talebi olması üzerine şoföre gösterilmelidir.

 

Acil Durumlarda Araç Hizmeti:

Öğrencilerimiz,Hastalık ve benzeri acil durumlarla (bayılma, düşme, kırma, deprem, yangın) karşılaştıklarında ihtiyaç durumunda araç tahsisi yapılır.

Hafta içi mesai saatleri içerisinde hasta, öğrenci servisi ile Üniversite Sağlık Merkezine yönlendirilir.

Hafta içi ve hafta sonu saat 17.00-24.00 arası hastalanan misafir, Öğrenci Köyü servisiyle hastaneye sevk edilir. Hafta içi ve hafta sonu saat 24.00 – 08.00 arası hastalanan misafir ise üniversitenin aracıyla hastaneye sevk edilir.

Acil durumlarda (hayatı tehlikesi olan misafirlerimiz için) 112 no’lu telefon aranıp ambulans talep edilir.

 

Sağlık Hizmetleri:

Sağlık hizmetimiz, Üniversite Sağlık Merkezinde Doktor ve hemşire ile verilmektedir.

Herhangi bir sağlık problemi durumunda;

 • Hafta içi mesai saatleri içerisinde hasta, öğrenci servisi ile Üniversite Sağlık Merkezine yönlendirilir.
 • Hastaneye sevk gerekiyorsa, Sağlık ekibi tarafından verilen gözlenme, uygulama ve hastane sevk kararlarından sonra Öğrenci Evleri Müdürlüğü’ ne bilgi verilir, koordineli şekilde hastaneye sevk gerçekleştirilir.
 • Hafta içi ve hafta sonu saat 17.00-24.00 arası hastalanan misafir, Öğrenci Evleri servisiyle hastaneye sevk edilir. Hafta içi ve hafta sonu saat 24.00 – 08.00 arası hastalanan misafir ise üniversitenin aracıyla hastaneye sevk edilir.

 

İzin Talepleri:

Öğrenci Köyü’nde uygulanan konaklama kuralları gereği her misafirimiz Öğrenci Evi dışında konaklama yapmak istediğinde bu durumu “Öğrenci Köyü İzin Formu”nu doldurup Öğrenci Köyü Yönetim Ofisi’ne iletmelidir. Öğrenci Köyü Yönetimi gerekli gördüğü durumlarda misafirimizin güvenliği açısından verilen bilgileri denetleme yetkisine sahiptir. İzin kullanan misafirimizin yanlış bilgi beyan etmesi durumunda disiplin işlemleri uygulanacaktır. İzin kullanan misafirlerimiz bu uygulamaları kabul etmiş sayılırlar.

 

Ziyaretçi Konaklaması:

 • Öğrenci Köyü’nde uygulanan konaklama kuralları ziyaretçiler için de geçerlidir. Ziyaretçilerin Öğrenci Köyü Davranış Kuralları’na uymalarından öğrenci evi sakinleri sorumludur.
 • Öğrenci evlerinde ziyaret saatleri 10.00- 20.00 arasıdır. Öğrenciler misafirlerini Öğrenci Evleri Koordinatörlüğü’nce belirlenen dinlenme salonlarında ağırlar. Ziyaretçilerin bu kurala uymasından ve verebilecekleri her türlü zarardan ziyaret edilen öğrenci sorumludur.
 • Öğrenci evi sakinleri her zaman ziyaretçilerinin yanında olmalıdır.
 • Öğrencilerin, aynı cinsiyetten sadece 1. dereceden yakınları; hastalık dönemi ve benzeri acil durumlarda, boş yatak varsa odadaki diğer öğrencilerin onayı, ve Öğrenci Evleri Koordinatörlüğü’nün yazılı izni ile öğrencinin odasında 1 (bir) gece süre ile
 • Ziyaretçilerin “Ziyaretçi Giriş Kartı” kullanmaları zorunludur. Kartlar ana giriş güvenlik noktasından alınabilir.
 • Salgın, doğal afet v.b. insan sağlığını ve güvenliğini tehdit eden mücbir durumlarda Öğrenci Evleri Koordinatörlüğü ziyaretçi kabulünü kısıtlayabilir veya izin

 

Bütünleme ve Yaz Okulu Dönemlerinde Konaklama:

Bahar dönemi final sınavlarının bitiş tarihinden sonra bütünleme sınavına girecek öğrenciler Öğrenci Köyü Yönetim Ofisi’ne not döküm belgelerini ibraz ederek bütünleme sınavlarının sonuna kadar konaklamalarına devam edebilirler.

 

Bütünleme sınavlarının bitiş tarihinden sonra yapılacak tüm konaklamalar için ek bir ücret ödenmesi gerekmektedir. Ücretler ile ilgili bilgiler Öğrenci Köyü Yönetim Ofisi tarafından bildirilmektedir. Konaklanacak süre boyunca ödenmesi gereken ücret Öğrenci Köyü Banka Hesabı’na yatırılmalı ve dekont Öğrenci Köyü Yönetim Ofisi’ne teslim edilmelidir.

 

Anahtarlar:

Öğrenci Köyü anahtarları üniversitenin mülkiyetindedir ve çoğaltılamazlar. Öğrenci Köyü sakinleri anahtarlarını (veya öğrenci kimliği gibi kişiye özel giriş materyallerini) bir başkasına ödünç veremez, satamaz veya devredemezler. Anahtarını unutan ve odaya giriş yapamayan öğrenciler Öğrenci Köyü Yönetim Ofisi’nden ücret karşılığı anahtar alabilirler. Yeni anahtar için ödenmesi gereken ücreti, Öğrenci Köyü Yönetim Ofisi’ne başvurarak öğrenebilirsiniz. Verilen bütün anahtarlar ayrılma durumunda iade edilmelidir. İade edilmeyen anahtarlar için para cezası uygulanmaktadır.

 

Oda Temizliği:

Öğrenci Köyü sakinleri; kendi çöplerinin düzenli olarak merkezi çöp kutusuna atılmasından, odalarının ve içindeki mobilyaların bakımından, hijyen ve güvenlik koşullarını yerine getirmekten sorumludurlar.

 

Öğrenci Köyü’nde yer alan tüm odalarda haftada 2 kez ücretsiz olarak genel oda temizliği hizmeti sunulmaktadır. Temizlik hizmeti verilecek gün ve saatlerle ilgili planlama Öğrenci Köyü Yönetim Ofisi tarafından yapılmaktadır. Temizlik günü odanın dağınık olduğu tespit edilirse oda temizlenmez ve oda temizliği bir sonraki program gününe bırakılır.

Yatak çarşaflarının değiştirilmesi oda temizlik hizmeti kapsamına dahil değildir.

Ortak alanlar ise günde bir defa temizlenmektedir.

 

Bakım ve Onarım Talepleri:

Misafirlerin odalar, banyolar ve ortak alanlar ile ilgili bakım ve onarım taleplerini Öğrenci Köyü Yönetim Ofisi’ne 0549-870 19 09 nolu telefon ve/veya ogrencievleri@arel.edu.tr adresi üzerinden e-mail yoluyla iletmeleri gerekmektedir. Yangın tehlikesi vb. acil durumlarda ise derhal 0549-870 19 09  nolu telefon aranmalıdır. Misafirlerin bakım ve onarım taleplerini geç bildirimlerinden kaynaklanacak ek zararlar aynı misafir odasını paylaşan misafirlerin ortak sorumluluğunda olacaktır. Gelen talepler önem sırasına göre değerlendirilmektedir. Ancak risk oluşturabilecek durumlarda oda değişimleri yapılmaktadır.

 

Zararlardan Sorumluluk:

Odalara ve diğer alanlara zarar verdiği belirlenen misafirlerden tamir ve bakım masraflarını karşılamaları talep edilir. Birden fazla misafir tarafından kullanılan odalarda zarardan kimin sorumlu olduğunun tespit edilemediği durumlarda ise, odayı paylaşan misafirlerin masrafları birlikte karşılaması gerekmektedir. Depozito tutarına kadar olan hasar bedelleri depozito tutarından kesilecektir. Zarar tutarının depozito tutarının üzerinde olduğu durumlarda ise 30 gün içinde ödeme yapılması istenecektir. Her durumda zarar ile ilgili tüm ödemenin Öğrenci Köyünden ayrılma tarihinden önce yapılmış olması gerekmektedir. Misafirlerin herhangi bir zararı kendileri veya tutacakları bir kişi tarafından onarmalarına izin verilmemektedir.

 

 Kayıp veya Çalıntı:

Öğrenci Köyü sakinleri kaybolan veya çalınan anahtarlarını ve diğer tüm kayıp veya çalıntı durumlarını Öğrenci Köyü Yönetim Ofisi’ne bildirmelidirler. Öğrencilerin kaybolan veya çalınan eşyalarının tüm sorumluluğu kendilerine aittir.

 

Ekipman Kullanımı:

Spor ekipmanları belirlenen alanlarda ya da odalarda tutulmalıdır. Yasak olan alanlarda (ortak alanlar ve koridorlar) bırakılan spor ekipmanları sahipsiz kabul edilir ve atılabilir.

 

Yurt ekipmanları, gereçleri ve mobilyaları belirlenmiş yerlerinden kaldırılmamalı veya başka yere taşınmamalıdır.

 

Elektrikli cihaz kullanımı:

Elektrikli cihazlarla işimiz bittiğinde fişlerinin prizlerden çıkarılması gerekmektedir. Cihaz üzerindeki ( varsa ) Açma/Kapama ( On/Off ) tuşunu kullanarak kapatmak yeterli değildir. Fişi prizden çıkarılmayan elektrikli cihazlar, kullanılmıyor dahi olsa  yangına sebebiyet verebilmektedirler.

 

İdarece kullanım izni verilen elektrikli cihazlar dışında ilave bir elektrikli cihaz kullanılmamalıdır.

 

Hiçbir cihaz amacının dışında kullanılmamalıdır. ( Örn: Kettle içerisinde yemek pişirmek, süt kaynatmak )

 

Sessiz Saat Uygulaması:

Cumartesi, Pazar ve tatil günleri de dâhil olmak üzere 22:00 – 09:00 arası sessiz saatlerdir. Sınav dönemlerinde bu uygulama hafta sonları da dâhil olmak üzere 24 saat geçerlidir.

 

Çalışmak için elverişli bir ortam sağlamak amacıyla tüm misafirlerimizin birbirlerine saygılı davranmaları, koridorlarda, merdiven boşlukları ve diğer ortak alanlarda gürültü yapmamaya dikkat etmeleri gerekmektedir. Asla diğer odalardakilerin duyabileceği kadar yüksek sesle radyo veya müzik dinlenmemeli, televizyon izlememeli veya müzik aleti çalınmamalıdır.

 

Odalara Giriş ve Kontrol:

Rutin temizlik ve teknik konular haricinde, Öğrenci Köyü yöneticilerinin ve güvenlik personelinin, güvenlik sebebiyle ya da rutin kontrol amaçlı öğrenci odalarına girme ve arama yapma hakkı vardır.

 

Paket ve Kargo Takibi:

Öğrenciler adına gelen kargo ve paketlerde tüm sorumluluk öğrencilere aittir. Kargo şirketleri gelen paketleri Öğrenci Köyü girişindeki dolaba bırakır ve öğrenciler de kargolarını yine bu dolaptan teslim alabilirler. Kapıda ödemeli kargo veya kimlik bilgileri ile teslimat durumunda kargo sahibi öğrencinin bizzat teslim alması gerekmektedir. Bu durum mümkün değilse paketin kargo şubesinden teslim alınması tavsiye edilir. Öğrenci Köyü yönetimi ve personeli kayıp ya da zarar gören kargolardan sorumlu tutulamaz.

 

Kamera Sistemi:

Bahçe ve yemekhane gibi ortak alanlarımız sizlerin can ve mal güvenli açısından 7/24 canlı olarak izlenmekte ve kayıt altına alınmaktadır.

 

Covid 19 Önlemleri:

Öğrenci Köyünde Covid 19 ile ilgili gerekli önlemler alınmıştır. Bu önlemler ile birlikte misafirlerimizin, covid 19 konusunda Sağlık Bakanlığı direktiflerini dikkate almaları, gerekli sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına dikkat etmeleri gerekmektedir. Misafirlerimizin, yakın temasta olduğu bireylerin covid 19 testlerinin pozitif çıkması durumunda Öğrenci Köyü Yönetimini de bilgilendirerek derhal sağlık kuruluşuna başvurarak covid 19 testi yaptırmalıdırlar. Covid 19 testi pozitif çıkan ve test sonucunu bekleyen misafirlerimiz Öğrenci Köyün de oluşturulan karantina villasında karantinaya alınacaktır.

 

İş Sağlığı ve Güvenliği Önlemleri:

Öğrenci Köyünde misafirlerimiz ve çalışanlarımız için İş Sağlığı ve Güvenliği Önlemleri alınmıştır. Bu kapsamda alınan önlemlere misafirlerimizin uymaları gerekmektedir.